Technik Informatyk - forum słuchaczy

Towarzystwa Edukacji Bankowej w Żorach. Studium Informatyki i Internetu

Ogłoszenie

UWAGA

Są już na www.cke.edu.pl wyniki egzaminu pisemnego. Dajcie znać jak Wam poszło


#1 2008-03-14 22:00:23

adminstar

Administrator

542711
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 93
Punktów :   

Jak dobrać sprzęt komputerowy?

W testach egzaminacyjnych na technika informatyka pojawiają się pytania dotyczące doboru sprzętu, w zależności od podanych parametrów, np.

Na płycie głównej wykorzystującej układ Intel 865G
Odpowiedź:     
    a. nie można zainstalować karty graficznej
    b. można zainstalować kartę graficzną ze złączem AGP
    c. można zainstalować kartę graficzną ze złączem ISA
    d. można zainstalować kartę graficzną ze złączem PCI-Express

Pamięć oznaczona symbolem PC3200 nie może współpracować z magistralą
a. 300 MHz
b. 533 MHz
c. 400 MHz
d. 333 MHz


Jak widać powyżej trzeba wiedzieć, od czego zależy dobór elementów składowych komputera, by dobrze złożyć komputer, aby działał bez zarzutu. Dlatego proszę o wskazówki jak dobierać sprzęt.

Inna sprawa, że ja osobiście chciałabym nauczyć się dobierać elementy składowe komputera - a Wy? Dla mnie to jedna z podstawowych umiejętności informatyka - a w szkole nas tego nie uczą

Dlatego prośba do tych co pracują w sklepach komputerowych, w serwisach o takie wskazówki.

Z góry serdeczne dzięki


Witam, witam i o zdrówko pytam

Offline

 

#2 2008-03-27 19:14:26

Aleksander_M.

Użytkownik

1567323
Zarejestrowany: 2008-03-02
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak dobrać sprzęt komputerowy?

Płyta główna to podstawa musi być odpowiedni soket pod który dajemy procesor z tym samym soketem co płyta  następnie patrzymy na rodzaj pamięci w płycie głównej czy to są DDR1 czy DDR2 czy jeszcze inne i dopasowujemy i wybieramy pod kątem prędkości następnie jeśli to ma być komputer wykorzystywany pod gry to oczywiście jakaś karta graficzna w zależności jakie łącze posiada płyta główna czy AGP czy PCI-express:)
Generalnie wszystko zaczyna się od Płyty głównej a potem dobieramy odpowiednie cześć typu Pamięć procesor itd. itp pod rodzaj płyty i wejść znajdującym się na niej. Pozdrawiam Aleksander_M. (to tak w skrócie)

Offline

 

#3 2008-03-29 00:20:27

adminstar

Administrator

542711
Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 93
Punktów :   

Re: Jak dobrać sprzęt komputerowy?

Aleksander wielkie dzięki. Dobry z Ciebie człowiek. A czy mógłbyś bardziej szczegółowo, bo wiesz ja bardzo bym chciała się tego nauczyć, bo po to poszłam do tej szkoły. Myślę, że nie tylko ja tak uważam Pozdrowionka ślę


Witam, witam i o zdrówko pytam

Offline

 

#4 2008-05-25 13:23:33

gucios

Użytkownik

2382382
Zarejestrowany: 2008-02-14
Posty: 9
Punktów :   

Re: Jak dobrać sprzęt komputerowy?

No przyda się Dobrze wiedzieć Choć wątpie żeby w naszje klasie się znalazłe taki inteliget żeby ddr ładował do gniazda SDram

Offline

 

#5 2008-05-29 09:31:04

kenaj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Jak dobrać sprzęt komputerowy?

Bardziej szczegółowo to trzeba zrobić formularza wtedy będzie możliwość wypisania większości kombinacji przy składaniu kompa, dodam że jest to banalne i nie ma czego się bać.
pozdro

Offline

 
Witam nowych forumowiczów. Zapraszam do częstego wysyłania postów :) Aktywni userzy będą nagradzani - ranking i zwiększenie uprawnień;)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tytanes.pl https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-wo